Vnímat rozvoj města jako nikdy nekončící příběh. Příběh, do kterého každá generace připíše něco nového. Takovou příležitost chce dát lidem letošní ročník akce „Kam kráčíš, Brno?“. Proměny města od roku 1900 až po vize budoucnosti Brna ukáže venkovní výstava na Pohořelci.

Hledat propojení mezi minulostí a budoucností města budou moci lidé na Pohořelci, což je prostranství poblíž obchodního domu Centrum, a to od 8. do 28. září 2020. Zde si připomenou řadu významných staveb a významných osobností, které v minulosti měnily tvář Brna, a nahlédnou do blízké budoucnosti prostřednictvím projektů, jež se teprve připravují.

Budoucí podobu města Brňanům od září nově přibližuje i přehledná mapová aplikace BRNO BRZO. Zde lidé naleznou informace o projektech veřejné i soukromé sféry, které by se v příštích letech měly stát realitou.

Zájemce nečeká jen výstava samotná. „22. září má Odbor dopravy a Investiční odbor Magistrátu města Brna na Pohořelci v plánu akci, která Brňankám a Brňanům přiblíží zejména ožehavou problematiku dopravy. Lidé se budou moci zapojit do tvorby pocitové mapy, tentokrát zaměřené na pěší a cyklistickou dopravu ve městě. Přiblížíme jim i přípravu a realizaci velkých dopravních staveb ve městě zejména o Velkém městském okruhu nebo zájemci budou moci získat bližší informace o rezidentním parkování“, nabízí Jan Holeček, vedoucí Oddělní strategického plánování.

Doprovodné akce:

9. 9. od 16:00 Vernisáž výstavy s krátkou komentovanou prohlídkou
22. 9. od 14:00 do 18:00 Doprava v Brně

Bližší informace najdete zde.