Začal další ročník Dáme na vás – participativní rozpočet města Brna. Máte nápad pro Brno? Až do 15. května 2021 můžete podávat nové projekty. Přijďte se skvělým nápadem, který Brňany zaujme! Podat projekt můžete prostřednictvím jednoduchého webového formuláře, případně můžete přijít osobně za koordinátorkami s předem vyplněným podkladem.

Před samotným vyplňováním formuláře si prostudujte Zásady a seznamte se s aktuální Výzvou nebo si alespoň projděte stručné devatero. Pokud byste si nevěděli s čímkoli rady, obraťte se na koordinátorky Kanceláře participace, které vám rády pomohou.

„V pátém ročníku participativního rozpočtu budou moci Brňané opět rozhodovat o projektech za celkovou částku 35 milionů. Kromě toho jsme dnes také schválili časové vymezení hlavních fází participativního rozpočtu. Návrhy bude letos možné podávat od 1. února opět jak přes web damenavas.brno.cz, tak osobně na Husově 12. Chtěl bych však Brňany požádat, aby vzhledem k bezpečnostní situaci využívali prioritně online cestu,“ vysvětlil náměstek brněnské primátorky Tomáš Koláčný.

Základní pravidla Výzvy 5. ročníku Dáme na vás:

• celková částka pro realizaci projektů je 35 000 000 Kč,
• maximální částka na jeden projekt je 3 000 000 Kč,
• termín pro podávání projektů je od 1. 2. do 15. 5. 2021,
• projekty lze podávat pouze elektronicky, příp. přijít osobně za koordinátorkami s předem vyplněným podkladem, jehož osnova je ke stažení na webových stránkách Dáme na vás,
• termín pro sběr podpory je od 1. 2. do 31. 5. 2021,
• finálové hlasování proběhne od 1. do 30. 11. 2021,
• pořadí vítězných projektů bude určovat pouze počet dosažených kladných hlasů, projekty, pro které bude hlasovat více občanů záporně než kladně, nebudou zahrnuty.

Se svými dotazy se můžete obracet na Kancelář participace.

Zdroj: damenavas.cz