Zhotovitelem veřejné zakázky na stavební práce „Dopravní napojení lokality Komínské louky“ bude společnost STRABAG. Brněnští radní firmu vybrali na základě nejvýhodnější nabídkové ceny a schválili smlouvu, kterou město se společností uzavře. Stavět se začne už v příštím roce.

Firma STRABAG má za úkol vybudovat přístupovou komunikaci do oblasti Komínských luk, aby se tato lokalita mohla dále rozvíjet. „Územní plán města Brna určuje, že lokalita bude sloužit ke sportovně-rekreačním aktivitám. Zamýšlené dopravní napojení rozšíří brněnskou infrastrukturu a umožní aktivně využívat tuto oblast,“ popsal radní pro oblast dopravy Petr Kratochvíl.

Předpokládaná hodnota veřejné zakázky byla stanovena na bezmála 11 milionů korun bez DPH. Nabídková cena vítězného kandidáta byla téměř 12 milionů korun bez DPH. Podle předběžných odhadů by stavební práce mohly začít už v únoru 2020. Hotovo by pak mohlo být už v květnu téhož roku.

Komínské louky se nacházejí na rozlehlé ploše mezi městskými částmi Jundrov, Komín a Žabovřesky. Jsou přibližně ohraničené ulicemi Kníničská, Veslařská a řekou Svratkou. V budoucnu by měly sloužit nejen pro sportovní využití, ale také pro rekreaci a trávení volného času.

Tisková zpráva