Ideové návrhy další části Nové Zbrojovky se odhalují veřejnosti. O svém oblíbeném mohou lidé ode dneška hlasovat.

Zatímco uvnitř areálu Nové Zbrojovky probíhají přípravné práce pro budoucí rozvoj lokality, veřejnosti se postupně představují možné podoby a využití jejích jednotlivých částí. Jako čtvrtá v pořadí se nyní odhaluje zóna 2, která původně sloužila jako vstupní část do celého areálu.

Ideové návrhy od tří architektonických kanceláří budou od 13. února k vidění v prostorách Kanceláře architekta města Brna a na webu projektu, kde je zároveň možné hlasovat o svém oblíbeném návrhu a přidávat komentáře.

Vznikající areál ovlivní celou podobu Brna, proto chceme, aby i jeho obyvatelé měli možnost vyjádřit se o jeho budoucí podobě, říká Zdeněk Havelka, výkonný ředitel CPI Property Group. Centrální zóna 5, jejíž ideové návrhy jsme zveřejnili minulý měsíc, zatím na našem webu získala téměř 900 hlasů a reakcí. To je ještě víc, než tomu bylo u dvou předchozích částí dohromady. Tento zvyšující se zájem nás velmi těší, dodává Zdeněk Havelka.

Zóna 2 se nachází v jižní části areálu bývalé Zbrojovky a navazuje na vojenskou nemocnici, jejíž součástí je i původní středověký klášter. Původně tato část sloužila jako vstup do celého areálu a stávala zde administrativní část továrny včetně budovy ředitelství (budova Lazareta).

Více informací zde.

Foto: web Nová Zbrojovka