Nový sportovně-rekreační areál v Pisárkách je o další krok blíž k cíli. Brněnští radní dnes schválili zahájení zadávacího řízení na zhotovitele veřejné zakázky, jejímž cílem je první etapa výstavby areálu v lokalitě u Anthroposu včetně zajištění kolaudace. Náklady by se podle předpokladů měly vyšplhat na 250 milionů korun bez DPH. Součástí jsou nové i rekonstruované stavební objekty, nová sportoviště a komunikace.

„Předmětem I. etapy jsou zejména demolice stávajících objektů, kompletní příprava inženýrských sítí, vybudování sportovišť, jako jsou in-line okruhy, víceúčelové pískové hřiště, pumptrack nebo fotbalová hřiště. Předpokládané náklady na výstavbu činí přibližně 250 milionů korun bez DPH. Harmonogram počítá se zahájením prací v lednu 2023 a dobou trvání stavby 18 měsíců. Nyní jsme ale teprve ve fázi hledání zhotovitele, termíny se tak mohou posunout,“ popsala primátorka města Brna Markéta Vaňková

Projekt počítá také s rekonstrukcí budovy střelnice. „Ta je památkově chráněná, což podstatně zvyšuje investiční náklady. Rekonstrukci jsme projednali se zástupci Národního památkového ústavu a Odboru památkové péče Magistrátu města Brna. Jejich snahou bylo minimalizovat estetické zásahy. Chceme střelnici vrátit pokud možno identickou podobu, jaká je zachycená na dobových fotografiích. Estetický ráz sice zůstane zachován, objekt ale projde rozsáhlou rekonstrukcí. Jak střelnice, tak objekt tělocvičny totiž v posledních desetiletích chátraly a jsou v havarijním stavu,“ přiblížil 1. náměstek primátorky Petr Hladík

V areálu v první etapě vznikne řada sportovišť a také se propojí s okolím. „V místě dřívějšího fotbalového hřiště se vybuduje 200metrový in-line okruh, který bude splňovat soutěžní parametry. Na vnějším obvodu pak bude 500metrový okruh. Vše se vhodně propojí s cyklostezkami, které budou procházet napříč celým areálem. V plánu je také MTB okruh nebo pumptrack. Fotbalové hřiště bude možné využívat k malé kopané a futsalu. Badminton nebo plážový volejbal si lidé budou moci zahrát na víceúčelovém pískovém hřišti,“ uvedl radní pro oblast školství a sportu Jaroslav Suchý.

Projekt počítá také s lávkou přes řeku Svratku, kterou budou moci využívat cyklisté i pěší. Ta zajistí spojení s dalšími sportovišti v lokalitě, jako je například koupaliště na Riviéře nebo blízký Areál dopravní výchovy a vzdělávání.

Tiskový servis