Rada města Brna na svém dnešním zasedání učinila další krok k vyřešení dlouholetého majetkoprávního sporu o vlastnictví nemovitých majetků v lokalitě Ponava (kolem fotbalového stadionu Za Lužánkami) s podnikatelem panem Liborem Procházkou a jím vlastněnými společnostmi, když v souladu s přijatým usnesením Zastupitelstva města Brna ze dne 11. 12. 2018 vybrala renomovanou advokátní kancelář HRK, specializující se m.j. na daný typ majetkoprávních sporů, pro zastupování města před soudy a jinými orgány a v případných jednáních s protistranou.

„Výběrem právního zastoupení města renomovanou právní kanceláří Havel, Kuchař, Ryšavá pro celý komplex majetkoprávních sporů se společnostmi podnikatele pana Libora Procházky vedení města reaguje na nepřijatelnou situaci soustavného omezování práv města v lokalitě kolem fotbalového stadionu Za Lužánkami.

Vybraného zastupujícího advokáta JUDr. Adama Zítka, Ph.D., který se na problematiku majetkového práva specializuje přes 20 let a přednáší ji na vysoké škole, považuji za jednoho z předních expertů pro danou oblast práva v zemi. Hned zítra začneme připravovat právní kroky k řešení neoprávněného výběru poplatků za parkování, ke kterým v oblasti Ponavy v posledních týdnech opakovaně dochází,“ říká náměstek pro oblast majetku města Tomáš Koláčný.

Foto: MMB