Ze zchátralé budovy moderní kanceláře. Budovu bývalé Moravské typografie na brněnském Moravském náměstí plánuje developer přestavět do konce roku.

Dům s názvem Moravák má mít devět podlaží, kanceláře zaberou sedm z nich. „Přeměna odpovídá nejmodernějším standardům. Nájemníkům nabídneme největší komfort přímo v centru města,“ řekl ředitel developerské společnosti Cream Real Estate Martin Jarolím.

Jaký bude o pronájem kanceláří zájem, záleží podle realitního makléře ze společnosti Realspektrum Petra Broži na vybavení. „V Brně je takových prostor hodně. Pokud bude ale vybavení v lepším standardu, šance na jejich obsazení je,“ řekl.

Podle plánů developera má po přestavbě dům svým vzhledem podpořit budoucí moderní ráz Moravského náměstí. „Stane se místem pro setkávání, pořádání významných akcí nebo trávení volného času,“ popsal Jarolím.

Úpravu náměstí připravují zástupci Brna-středu. „Když bude vše podle plánu, začnou dělníci letos i stavět,“ zmínil už dříve starosta Brna-středu Vojtěch Mencl.

Developer rekonstrukci řeší se stavebním úřadem městské části. „Jiného řízení, které se týká rekonstrukce domu Moravské typografie, se ale momentálně neúčastníme,“ podotkla mluvčí městské části Kateřina Dobešová.

Foto: Vizualizace / Cream Real Estate