Dvacet tři jedno- a dvoupokojových bytů by už za rok a půl mohlo přivítat první nájemníky jak z řad mladých párů a rodin, tak seniorů a osob s omezenou schopností pohybu. Radní dnes z nabídek zhotovitelů vybrali tu ekonomicky nejvýhodnější, kterou podala společnost IMOS Brno, a. s. Dům postaví za 41,4 milionu korun bez DPH, o čtvrtinu levněji, než město předpokládalo.

„U nového bytového domu jsme předpokládali cenu 58 milionů korun. Nabídnutá cena 41 367 878,01 korun nás tím pádem překvapila, dokonce natolik, že jsme si od společnosti IMOS vyžádali zdůvodnění mimořádně nízké ceny,“ uvedl náměstek pro oblast bydlení a správy majetku Jiří Oliva. Od předpokládané ceny se nabídka odchyluje o 29 % a i od průměrné ceny ostatních nabídek o 15 %. IMOS následně předložil podrobný rozpis požadovaných položek i konkrétní cenové nabídky dodavatelů k nabízeným materiálům. Výběrová komise na základě toho vyhodnotila jeho nabídku jako věrohodnou.

V proluce na adrese Bratislavská 51 tak firma IMOS zahájí stavbu sedmipodlažního domu. „Uvnitř vznikne 23 jednotek o dispozicích 1+kk a 2+kk. Čtyři byty jsou řešeny jako bezbariérové, aby je mohli využít lidé handicapovaní nebo se sníženou pohyblivostí; další pak budou sloužit jako startovací a seniorské. Součástí architektonického návrhu je i společenská místnost s možností vstupu na střechu garáží, která bude řešena jako zelená a bude sloužit jako odpočinková zóna pro nájemníky,“ doplnil Jiří Oliva.

Stavba bude podle harmonogramu zkolaudována v létě příštího roku.

Tisková zpráva

Bytový dům na Bratislavské ulici byl představen na výstavě Zaměřeno na bydlení. Konkrétní panel si můžete prohlédnout zde / strana 4.