Celková rekonstrukce dvou bytových domů na Cejlu dá vzniknout novému domovu pro seniory. Na stavbu za zhruba 90 mil. Kč dnes radní schválili zadání výběrového řízení. Pokud vše půjde podle plánu, první obyvatelé začnou dům užívat v roce 2021.

„Nyní se jedná o dva řadové pavlačové domy, které jsou spojeny společným dvorem. Proto se k jejich rekonstrukci přistupuje současně a po rekonstrukci budou tvořit jeden celek,“ uvedl náměstek pro bytovou oblast Oliver Pospíšil.

Oba objekty mají tvar písmene L, kratší část je orientovaná do ulice, delší tvoří pavlačové křídlo. Aktuálně jsou domy čtyřpodlažní, při rekonstrukci se počítá s nastavením uličních budov o jedno patro.

„Výsledkem rekonstrukce bude 36 bytových jednotek o velikosti 1+kk a 2+kk, z toho bude 6 bytů bezbariérových a další 3 vybaveny bezbariérovou koupelnou. Ze strany dvora se přistaví výtahová šachta a schodiště, vnitroblok bude sloužit jako oddechová zóna,“ popsal Pospíšil.

Předpokládaná hodnota zakázky je 89 mil. Kč bez DPH. Harmonogram uvádí, že by stavba mohla začít ještě v první polovině letošního roku. Už v roce 2021 by se pak mohli nastěhovat první nájemníci.

Foto: MMB