Svého nejvyššího bodu dosáhla budova Zet office, první stavby, kterou dělníci dokončují v areálu brněnské Zbrojovky, kde vzniká nová čtvrť. Na vrcholku bývalé nářaďovny ve výšce 32 metrů tak dělníci vztyčili tradiční glajchu, májku ozdobenou fábory. Zástupci CPI Property Group dnes provedli dokončovanou budovou novináře.

“Teď se práce přesunou hlavně do interiéru, kompletně hotová bude Zet office letos v červenci, nastěhování prvních nájemců očekáváme v červnu příštího roku,” uvedl vedoucí projektu Nová Zbrojovka Ladislav Všetečka.

Zcela rekonstruovaná budova někdejší nářaďovny má devět poschodí a 12.000 čtverečních metrů kancelářských prostor. Přímo v budově a jejím okolí vznikne 451 parkovacích míst, na zatravněné střeše budou mít zaměstnanci z kanceláří k dispozici čtyři terasy. V budově se počítá i s coworkingovým centrem, kavárnami a fitness centrem.

Kromě interiérů se chystá developer zvelebit i blízké okolí budovy, aby lidé do kanceláří nechodili terénem staveniště s hromadami suti.

“Do příštího roku předpokládáme, že vybudujeme další vjezd z ulice Lazaretní, odkud je dobré napojení na MHD i na vlakovou dopravu na nádraží Židenice. Upravíme silnice a kolem budovy je naplánovaná parková úprava i jakési předpolí s parkováním,” přiblížil Všetečka. Tyto úpravy přijdou na 40 milionů korun.

Celý areál bývalé Zbrojovky se rozkládá na 22 hektarech a jeho přeměna v novou čtvrť s kancelářemi i bydlením má trvat deset až 15 let. CPI Property Group postupně představila architektonické studie všech šesti částí celého areálu.