Více než 12,6 miliardy korun. Tolik přispěla Evropská unie městu Brnu na výstavbu velkých projektů dopravní infrastruktury a životního prostředí, obnovu památek, parků či projektů v oblasti vzdělávání, kultury, sociálních služeb i sportu.

Přijďte se podívat do parku na Moravském náměstí, jak vypadá dnešní Brno. Umožní vám to výstava velkoformátových fotografií Petra Rypa s autentickými pohledy na město, kterou jsme připravili ve spolupráci s městskými společnostmi, příspěvkovými organizacemi a magistrátními odbory.

Výstava 20 let v Evropské unii začala na Den Evropy, který odkazuje k 9. květnu 1950. Tedy ke dni, kdy francouzský ministr zahraničí Robert Schuman ve své deklaraci vyzval k vytvoření Evropského společenství uhlí a oceli, které předznamenalo dnešní podobu Evropské unie.

Fotografie budou v centru Brna k vidění až do 17. června. Z parku se 23. května přemístí na náměstí Svobody a poté 30. května na Malinovského náměstí před Mahenovo divadlo.

Dvacet vybraných projektů reprezentuje významné a velmi rozmanité intervence, kterými Evropská unie pomohla rozvoji města:

→ Stoková síť města Brna
→ Kolektory v centru Brna
→ Odpadové hospodářství
→ Modernizace vozového parku MHD
→ Labyrint pod Zelným trhem
→ Kostnice u sv. Jakuba
→ Vila Tugendhat
→ Hvězdárna a planetárium Brno
→ ZOO Brno
→ Národní kulturní památka Špilberk
→ Nová čtvrť Trnitá (jedná se o tramvaj + Zvonařka + silnice)
→ Hospic sv. Alžběty
→ Tramvaj do Kampusu
→ Rekonstrukce historického centra
→ Velký městský okruh
→ Protipovodňová opatření
→ Městské parky
→ Školy a sportoviště
→ Regenerace bytových domů v oblasti Bratislavská–Francouzská
→ Aquapark Kohoutovice