Vernisáž 10. ledna v 17h

I vy jste rozhodli svými hlasy! Už víme, které projekty město zrealizuje. Průběh realizace vítězných projektů můžete zhlédnout zde.

Výstava prezentovala průběh a důležité momenty prvního ročníku brněnského participativního rozpočtu.

Celý projekt byl zahájen na přelomu roku 2017, kdy Rada města Brna schválila výzvu k podávání návrhů a zároveň stanovila celkovou vyčleněnou částku, která dosahovala hodnoty 20 milionů korun. Následovala fáze podávání návrhů, v rámci které Brňáné poslali přes dvě stovky zajímavých nápadů. V průběhu roku pak město uspořádalo více než desítku veřejných setkání, prověřilo realizovatelnost veřejně podporovaných projektů a v závěru roku připravilo na náměstí Svobody velkou výstavu všech realizovatelných nápadů.

Na výstavě jste se mohli blíže seznámit s průběhem finálového hlasování, sociodemografickým vzorkem hlasujících, ale především s tím nejdůležitějším – sestavou šestnácti vítězných návrhů, které v hlasování uspěly, a které město Brno v průběhu roku 2018 zrealizuje.

Všechny vítězné projekty z prvního brněnského participačního rozpočtu Dáme na vás jste mohli shlédnout od 1. do 31. března v Knihovně Jiřího Mahena na Kobližné ulici.

První ročník brněnského participativního rozpočtu jednoznačně prokázal, že brněnská veřejnost má zájem aktivně se zapojovat do veřejné správy, za což patří velký dík všem Brňanům, kteří se v průběhu celého roku do procesu participativního rozpočtování aktivně zapojili.

Veškeré informace o participativním rozpočtu naleznete zde.