Vernisáž 7. srpna v 17h

Na výstavě, kterou Urban centrum připravilo ve spolupráci s městskou částí Brno-střed, se veřejnosti představily návrhy od pětice architektonických týmů, které zpracovaly soutěžní zadání na realizaci volnočasového centra na Starém Brně.
 
Projekty vzešly z architektonické soutěže vyhlášené městskou částí Brno-střed na jaře 2017. Cílem soutěže bylo vytvořit volnočasové centrum v blízkosti Mendlova náměstí v lokalitě ulice Pivovarská, se začleněním mateřské školy s kapacitou do 50 dětí. Součástí návrhu bylo i řešení zanedbané zelené plochy a její revitalizace na park.

V současné době je toto území nevyužité, dlouhodobě neudržované a zaslouží si náležitou revitalizaci. A to nejen díky své výjimečné poloze – uprostřed přírody v přesném centru městské části Brno-střed, ale i z důvodů vynikající dopravní obslužnosti MHD. Výstavba sportovně-kulturního centra společně s úpravou jejího okolí je ideálním doplněním chybějící občanské vybavenosti na Starém Brně.

Po shodě odborné poroty v soutěži zvítězil návrh týmu z ateliéru VIZAGE s.r.o.. Vítězný návrh vychází z předpokladu, že hlavní kvalitou lokality je její přírodní charakter. Další informace radnice Brna-střed k soutěži naleznete zde.