14. června – 3. srpna | Vernisáž 7. června v 18h

Se všemi soutěžními návrhy se mohla veřejnost seznámit 7. června na vernisáži výstavy v autentických prostorách káznice. Na místě představili svůj návrh sami autoři vítězné koncepce z pražského atelieru KAVA. 

Foto: Simona Zpěváková, KAM Brno 


Centrum tvůrčích profesí – ateliéry, zkušebny, multifunkční sál a další zázemí pro umělce nabídne projekt kreativního centra, který je jedním z dílčích nástrojů, které město Brno realizuje na podporu místní tvůrčí komunity.

V části objektu bývalé káznice v ulici Cejl by mělo vyrůst nejen zázemí pro kreativní odvětví, ale také by měl být oživen objekt chátrající káznice a jejího okolí. Část budovy přitom zůstane zachována jako muzeum.

Na otázku, jak by mohlo takové centrum vypadat, hledala odpověď architektonická soutěž, kterou připravila Kancelář architekta města Brna a kterou v říjnu loňského roku vyhlásilo Statutární město Brno.

Účelem soutěže bylo získat kvalitní architektonické řešení na podobu kreativního centra, které je jedním ze strategických projektů města. Dalším krokem bude zpracování projektové dokumentace k jeho realizaci. Město si od projektu slibuje nejen vytvoření pracovního zázemí pro kreativní profese, ale také podporu rozvojové lokality kolem ulic Cejl a Bratislavské a oživení veřejných prostorů v okolí objektu.

První cenu v soutěži udělila porota autorům z pražského atelieru KAVA. Na místě by mohly vyrůst sdílené i samostatné kanceláře, ateliéry pro umělce, otevřené dílny, střižny, kavárna, hudební klub nebo sál s kapacitou pro dvě stě padesát lidí.

Seznamte se s výstavou Kreativní centrum Brno