Vernisáž a slavnostní vyhlášení vítězů 1. června v 15h

DARUJME KREV PRO BRNO je brněnskou kampaní zaměřenou na podporu bezpříspěvkového dárcovství krve a krevních složek a náboru dobrovolníků do registru dárců kostní dřeně v Brně, která se začala realizovat v roce 2020 a pokračovat bude jak letos, tak v letech následujících.
Její jednotlivé aktivity jsou sestaveny tak, aby termínem svého konání připomínaly významné dny spojené s dárcovstvím – 14. 6. Světový den dárců krve a 19. 9. Mezinárodní den dárců kostní dřeně. Jsou také spojeny se jménem dr. Jana Janského, objevitele čtyř základních krevních skupin, jehož narození si připomínáme každoročně vždy 3. dubna a jehož 100. výročí úmrtí si připomeneme 19. září letošního roku.

Hlavními pilíři kampaně jsou motivační, sportovně zábavné aktivity pro širokou veřejnost a také poskytování benefitů města Brna oceněným brněnským bezpříspěvkovým dárcům krve, které se každoročně uskutečňuje v rámci slavnostního kulturního setkání těchto dárců. Městské benefity pro oceněné dárce jsou vyjádřením díků za jejich bezplatnou pomoc druhým, kteří ji potřebují, stejně jako vyjádřením společenského uznání za jejich odhodlání darovat krev.

Jako součást letošního ročníku kampaně proběhla výtvarně literární soutěž pro vybrané brněnské základní i střední školy „Darujme krev očima dětí a mládeže“. Žákovské a studentské soutěžní práce představí právě výstava KREV PRO BRNO. DÍKY BRNO! K vidění budou také fotografie z akcí pořádaných v rámci loňského pilotního ročníku i fotografie zachycující sportovní výkony našich ambasadorů Lucie a Adama.