Od 6. prosince 2011 byly v Urban centru vystaveny práce mladých architektonických talentů, vítězů soutěže Young Architect Award 2011. Kdo bude udávat směr české architektury v nejbližší budoucnosti? Možná to bude někdo z mladých architektů, kteří zazářili na soutěžní přehlídce Young Architect Award 2011. Finále mezinárodní soutěže se uskutečnilo koncem září na veletrhu For Arch 2011. Jejím ústředním motivem byl veřejný prostor a propojení městské zástavby s vodou.

Soutěže se zúčastnili i studenti Fakulty architektury VUT v Brně, záštitu převzalo mimo jiné i statutární město Brno. Na výstavě v Urban centru byly k vidění nejlepší práce z jednotlivých kategorií. V tématu Město a voda zvolila porota jako nejlepší projekt Řeka a město/Vltava a Praha. V kategorii Centrum a okraje byla oceněna práce dvou architektek Pavlíny Macháčkové a Kláry Makovcové, které navrhly budovu zemědělského učiliště v Angole.

Výstava byla v Urban centru otevřena od 6. prosince 2011 do 16. ledna 2012. Další informace o soutěži Young Architect Award na www.yaa.cz.