Vernisáž 5. prosince v 16:30

Výstava, pořádaná ve spolupráci s ABF, a.s. vám představila ukázku toho nejlepšího z 8.ročníku architektonické soutěžní přehlídky mapující tvorbu mladých začínajících architektů do 33 let.

Organizátoři letošního ročníku zvolili téma „…architektura mimo čas“, které umožňuje hledat dílo nenahlížející na architekturu z čistě užitného, technického či estetického hlediska, nýbrž dílo, které se snaží přiblížit k podstatnému.

Účelem soutěže je jako každoročně pomoci najít mladým tvůrcům místo na současné architektonické scéně, zapojit je do tvorby kvalitního veřejného prostoru, přiblížit architekturu široké veřejnosti a podpořit veřejnou diskusi o architektuře.

Ideové studie, přihlášené do této soutěže, vznikly jak v rámci školních prací pod odborným dohledem vedoucího ateliéru, tak i mimo školní výuku.

Hlavní cenu – Titul Young Architect Award 2016 / cenu CEGRA si odnesla Bc. Michaela Benešová  (Accademia di Architettura di Mendrisio, USI) za „Perfomance space“ .
Brno úspěšně reprezentoval Norbert Opršál (FA VUT v Brně), který si odnesl Cenu časopisu Architect+ za projekt „absolutní absence“.

Kompletní informace o architektonické soutěžní přehlídce naleznete zde.