Brněnské Divadlo Radost se po více než šedesáti letech své existence dočkalo důkladné rekonstrukce, která podstatně změnila jeho tvář. O nové podobě divadla a hlavně o jeho unikátním Muzeu loutek byla výstava, kterou nabídlo Urban centrum na Staré radnici od 18. října do konce listopadu 2011.
Divadlo Radost vzniklo po 2. světové válce v budově někdejšího kina Orania na Bratislavské ulici. Původně poloprofesionální soubor zahájil svoji plně profesionální činnost v roce 1949. V jeho čele se vystřídalo několik uměleckých šéfů, kteří postupně vytvářeli profil divadla až do dnešní podoby jediného profesionálního divadla v kraji, které se zabývá alternativní tvorbou pro děti, mládež i dospělé diváky.
Jedenáct let trvající přestavba, která začala v roce 1999 a skončila v červnu 2011, změnila divadlo na špičkově vybavenou scénu schopnou zvládnout i náročné inscenace. V závěru rekonstrukce však budila největší a jistě zaslouženou pozornost stavba nového Muzea loutek ve tvaru korábu mířícího svou přídí do ulice Cejl. Je v něm vystavena a postupně obměňována unikátní kolekce loutek z mnoha dřívějších inscenací Divadla Radost. Ozdobou nové budovy muzea je i zcela nový hodinový stroj – lávka pro loutky, spojující svět skutečný s dětským světem fantazie. Klene se nad vstupem z ulice Cejl do atria divadla. Monumentální loutky z lipového dřeva znázorňují tři pohádkové postavičky – Dlouhého, Širokého a Bystrozrakého ve spánku. Při odbíjení každé celé hodiny se figurky pohybují.
Jednotlivé panely si můžete prohlédnout zde: