22. ledna – 28. února 2020

Nejlepší práce 11. ročníku soutěže mapující tvorbu studentů a mladých architektů do 33 let byly slavnostně vyhlášeny 10. září 2019 v Centru architektury a městského plánování CAMP v Praze.

Organizátoři soutěže pro rok 2019 zvolili téma Nájemní bydlení.“ Téma, které se ukázalo v současné době jako velmi aktuální a diskutované ve všech rovinách. Pro mladé architekty to znamenalo práci se stavbou, s jejím okolím a dopadem na rozvoj dané lokality.

Ke zpracování svých návrhů si autoři mohli vybrat z několika objektů a lokalit, které navrhla pro soutěž města Praha, Brno a Ostrava, či mohli zpracovat dle svého uvážení projekt v lokalitě, kterou považovali za přínosnou, a která splnila kritéria soutěže. 

Ideové studie vznikaly jak v rámci školních prací pod odborným dohledem vedoucího ateliéru, tak i mimo školní výuku.

Cenu nejvyšší – titul CEMEX YOUNG ARCHITECT AWARD 2019 si odnesli mladí architekti MgA. Anna Svobodová a Ing. arch. MgA. Ondřej Blaha za řešení karlínského nájemního domu.

Soutěž mladých talentů Young Architect Award dává každoročně šanci mladým tvůrcům ukázat své nadání a najít místo na současné architektonické scéně. Mladí architekti jsou ti, kteří budou určovat směr budoucího vývoje, ovlivňovat rozvoj našich měst, naši architekturu a naše životní prostředí. To jsou důvody, proč je podporovat, naslouchat jim a dát prostor pro prezentaci jejich vizí a myšlenek. Jejich pohled na budoucnost našich měst je o to cennější, že není zatím zatížený každodenní realitou a je čistý a svobodný.

Seznamte se s výstavou Young Architect Award 2019