UPOZORNĚNÍ: Výstava 381 346 územních plánovačů je pro veřejnost od pondělí 12. října až do odvolání na základě vládního nařízení UZAVŘENA.
Aktuální informace k výstavě a plánovaným akcím naleznete níže.

Zeleň, cyklostezky, modrozelená infrastruktura, zahrádky nebo regulace výšek budov – to jsou horká témata, která nejvíce zajímala veřejnost při projednávání návrhu nového územního plánu. Od 8. října se mohou Brňané s těmito tématy detailně seznámit na výstavě, kterou pořádá Kancelář architekta města Brna.


Územní plán se týká každého obyvatele města. Také proto má výstava název 381 346 územních plánovačů, číslo totiž odkazuje na aktuální počet obyvatel Brna. Snahou tvůrců nového územního plánu je představit a prodiskutovat s veřejností návrh územního plánu i další kroky vedoucí k jeho dokončení v roce 2022.

Součástí výstavy bude série seminářů a kulatých stolů konaných v Urban centru, které připravuje Kancelář architekta města Brna:

Čt 22. 10. Budoucnost cyklodopravy v Brně
Čt 29. 10. Povodně v Brně?
Čt 5. 11. Zahrádky (akce bude zároveň vysílána živě přes Facebook KAM Brno)
Čt 12. 11. Výšková regulace budov
Čt 19. 11. Modrozelená infrastruktura (akce bude zároveň vysílána živě přes Facebook KAM Brno)
Út 24. 11. Architektonické soutěže / seminář
Čt 26. 11. Doprava (akce bude zároveň vysílána živě přes Facebook KAM Brno)

Začátky vždy v 17:30 h. Ze všech akcí bude Kancelář architekta města Brna pořizovat záznam. Sledujte prosím aktuální informace s ohledem na nouzový stav.

Výstavu můžete navštívit od 8. října do 27. listopadu 2020.