Virtuální vernisáž 6. října 2020

Zeleň, cyklostezky, modrozelená infrastruktura, zahrádky nebo regulace výšek budov – to jsou horká témata, která nejvíce zajímala veřejnost při projednávání návrhu nového územního plánu. Brňané se mohou s těmito tématy detailně seznámit na výstavě, kterou pořádá Kancelář architekta města Brna.

Územní plán se týká každého obyvatele města. Také proto má výstava název 381 346 územních plánovačů, číslo totiž odkazuje na aktuální počet obyvatel Brna. Snahou tvůrců nového územního plánu je představit a prodiskutovat s veřejností návrh územního plánu i další kroky vedoucí k jeho dokončení v roce 2022.

Součástí výstavy byla také původně živě plánovaná série kulatých stolů k tématům územního plánu. Všechny záznamy teď naleznete níže nebo na webu Kanceláře architekta města věnovaném návrhu nového územního plánu.


Cyklodoprava, protipovodňová ochrana, zahrádky, výšková regulace budov, zeleň a klimatická změna, architektonické soutěže nebo dopravní spojení mezi čtvrtěmi – to jsou horká témata, která nejvíce zajímala veřejnost nad návrhem nového územního plánu. Ten čeká v příštím roce opakované veřejné projednání.

Záznamy kulatých stolů


Seznamte se s výstavou 381 346 územních plánovačůVýstavu si můžete prohlédnout také online.