Od 19. srpna 2008  do začátku října byla otevřena nová výstava nazvaná Léto v barvách města. Nabídla návštěvníkům informace o Jednotném vizuálním stylu města Brna a o nové Turistické trase městem.


Jednotný vizuální styl vznikl v roce 2004 jako soubor sjednocených grafických prvků, které Brno používá při své prezentaci. Většina obyvatel našeho města se už jistě setkala s novým logem Brna tvořeným čtyřmi svislými pruhy červené barvy na bílém pozadí. Prvky Jednotného vizuálního stylu jsou však dnes už samozřejmou součástí nejen mnoha propagačních materiálů z oblasti cestovního ruchu, internetových stránek města, ale i dopisních papírů brněnského magistrátu, vizitek, jmenovek nebo parkovacích karet. Autorkou graficky působivého loga je MgA. Věra Marešová. V roce 2005 získalo město Brno za svůj vizuální styl Národní cenu za design.
Na jaře 2008 byla v centru města dokončena a předána do užívání turistická trasa, která pomocí směrníků a orientačních panelů provede obyvatele i návštěvníky jihomoravské metropole po okruhu zahrnujícím dvacet nejvýznamnějších památek  Brna. Trasa začíná panelem číslo 1 na náměstí Svobody a pokračuje přes několik brněnských náměstí k významným architektonickým a historickým památkám. Nabízí procházku místy spjatými s brněnskými dějinami od starobrněnského kláštera ze 14. století až po současnost představovanou Galerií Vaňkovka. Studie Turistické trasy městem  je dílem architektů Petra Hrůši a Petra Pelčáka z Atelieru Brno.

Úvod (ke stažení, formát .pdf, 203 kB)
Logo (ke stažení, formát .pdf, 199 kB)
Soutěž (ke stažení, formát .pdf, 358 kB)
Cena za design (ke stažení, formát .pdf, 126 kB)
Implementace 1 (ke stažení, formát .pdf, 2 MB)
Implementace 2 (ke stažení, formát .pdf, 154 kB)
Veletrhy (ke stažení, formát .pdf, 215 kB)
Turistická trasa městem (ke stažení, formát .pdf, 1 MB)
Turistická trasa městem – koncepce (ke stažení, formát .pdf, 272 kB)
Turistická trasa městem – směrníky, infopanely (ke stažení, formát .pdf, 872 kB)
Turistická trasa městem – významná místa 1 (ke stažení, formát .pdf, 127 kB)
Turistická trasa městem – významná místa 2 (ke stažení, formát .pdf, 144 kB)
Turistická trasa městem – významná místa 3 (ke stažení, formát .pdf, 142 kB)
Turistická trasa městem – významná místa 4 (ke stažení, formát .pdf, 135 kB)
Turistická trasa městem – fotodokumentace (ke stažení, formát .pdf, 355 kB)