Vernisáž 4. dubna 2023 v 16h

Spolupráce Brna a okolních obcí má za sebou deset let. Co se povedlo uskutečnit, co se chystá a co to znamená pro obyvatele – to vše jste se na výstavě mohli dozvědět.

Brněnská metropolitní oblast je tu s námi už 10 let. Po celou tuto dobu se snažíme společnými silami systematicky koordinovat rozvoj Brna a okolních obcí. Čeho jsme na poli metropolitní spolupráce dosáhli a kam jsme pokročili? Které významné projekty se podařilo v metropolitní oblasti zkoordinovat a zrealizovat, a to nejen v  Brně, ale i v okolních obcích?

Na výstavě, kterou pro vás připravilo brněnské Urban centrum ve spolupráci s Oddělení řízení ITI a metropolitní spolupráce, jste mohli nakouknout pod pokličku, co se chystá do budoucna a jak vnímají metropolitní spolupráci představitelé největších obcí v okolí Brna. 

Výstava představila konkrétní integrovaná řešení města Brna i obcí Brněnské metropolitní oblasti z období 2014-2020 a 2021-2027, která byla realizována mimo jiné i pomocí nástroje integrovaných územních investic. Mohli jste se seznámit např. se systémem integrovaných cyklostezek na Šlapanicku, úspěšným projektem komunitních sociálních prací v Židlochovicích anebo plánovaným projektem komplexního systému zadržení a využití dešťové vody ve Slavkově. 

Představili jsme vám i jednotlivé největší obce Brněnské metropolitní oblasti a jejich projekty. Dočetli jste se i o zajímavostech o Brněnské metropolitní oblasti a o tom, co plánujeme do budoucna. 

Seznamte se s výstavou Dekáda metropolitní spolupráce


S výstavou se můžete seznámit také formou tzv. storymapy, která je k nahlédnutí zde nebo klikněte na banner níže.