Setkání s autory vítězného projektu | 23. listopadu v 17h

Získejte jedinečný pohled na to, jak nové nádraží přetvoří tvář města.

Od konce listopadu si mohou návštěvníci prohlédnout model nového brněnského vlakového nádraží na výstavě v Urban centru na Staré radnici, kam 3D maketa znázorňující nádražní budovu s přilehlou zástavbou doputovala po předchozích expozicích v Křížové chodbě Nové radnice  a v nákupním centru Vaňkovka.

Návrh nizozemské architektonické kanceláře Benthem Crouwel Architects zvítězil před dvěma lety v mezinárodní soutěži o novou podobu nádraží. Návštěvníci výstavy si nyní díky modelu, ale také prostřednictvím panelů s ukázkou architektonické studie nového nádraží a jeho okolí, mohou udělat představu, jak bude nové nádraží vypadat.

S pracemi na novém nádraží by měli stavaři začít v roce 2028, jeho dokončení je v plánu na rok 2035. Na 3D maketě o dvanácti metrech čtverečních si mohou návštěvníci pohlédnout nejen nádražní budovu, ale také podobu čtvrti Trnitá na nábřeží řeky Svratky, která vznikne společně s novým železničním uzlem. Nové brněnské nádraží se stane nejen moderním přestupním uzlem, ale také novou vstupní branou do města Brna.

Využijte také doprovodného programu, který vám projekt přiblíží do detailu.

*Doprovodný program:

7. prosince

v 17.00 *Komentovaná prohlídka řešeného území (u 3D modelu v Urban centru)


v 17.30 *Debata / Budoucí nové nádraží Brno
Odborníci ze Správy železnic nabízí jedinečnou možnost nahlédnout do budoucnosti brněnského dopravního uzlu a vysokorychlostních tratí

14. prosince

v 17.00 *Komentovaná prohlídka řešeného území (u 3D modelu v Urban centru)


* všechny doprovodné akce jsou pouze na registraci: e-mail: urbancentrum@brno.cz, tel.: 778 520 752, omezená kapacita: debata max. 60 osob, komentované prohlídky max. 25 osob.